KONTAKTY

Zeli Fishing
Dlouhá 115
Hrabětice 671 68
tel: +420 776 572 518
info@zelifishing.cz


ZAPOMENUTÉ MÍSTO

Krok za krokem se prodírám úzkou cestičkou a každou chvilku se musím vyhýbat různým větvím a ostružinám, abych vůbec prošel. V duchu si říkám, že už je mi jasné, proč jsem na tom místě ještě neviděl nikoho rybařit... Jezdím okolo této vody každé ráno do práce a vždy tady přibrzdím, abych si alespoň na chvilku užil tu atmosféru, kdy slunce vychází přímo nad skálou, která se tyčí právě nad místem, kam cílím. Už několik dní jsem si říkal, že bych tam chtěl nějaký čas strávit a pokusit se něco ulovit.

 

Posledních pár metrů musím sejít hodně strmý kopeček a doslova se prodrat posledním houštím. Jsem tady! Pokládám baťoh na již zelenou trávu a konečně se mohu rozhlédnout. Přede mnou se otevírá doslova úžasná scenérie s klidnou hladinou na pozadí. Po levé straně naklánějící se stromy až těsně k vodě a napravo již letitá borovice, která vypadá jako bonsai. Nebyl to však člověk, kdo ji tam pěkně vytvaroval. Byla to příroda... To ona kdysi rozhodla, že se semínko uchytí na nehostinné skále a nebude mít dostatek živin, aby mohlo růst do výšky jako její sestry, které jsem potkal cestou sem v nedalekém lese.

 

Už nějakou chvíli mám nahozeno a zatím se nic neděje. Sleduji ostatní rybáře po okolí a ty jsou na tom podobně. Dochází mi, že nemám dnes tolik času a rozhoduji se začít hledat rybu aktivním přehazováním.

 

 

Plním tedy method krmítko a nahazuji na nové místo. Takto to teď budu dělat každých patnáct minut a budu doufat, že rybu brzy najdu.

 

 

Slunce už pomalu klesá k horizontu a jeho poslední dnešní paprsky se opírají o břeh přímo pod mýma nohama. V tu chvíli mě napadá, že toto místo bude dozajista prohřáté více, než všechna jiná na revíru. Abych si tuto myšlenku potvrdil, rozhoduji se nahodit doleva pod větve úplně ke břehu...

 

Netrvalo ani deset minut a mám první kontakt od ryby. Krásný razantní záběr mi přinesl malého kapříka s pěknou stavbou těla. Prohlížím si jeho pravidelné řady šupin a užívám si pocit, který mi byl dopřán jeho ulovením. Byl jsi mi dobrým soupeřem, říkám s pokorou a vracím ho zpátky k jeho hejnu, ze kterého jsem ho nachvilku vytáhnul...

 

 

 

Pro ZeliFishing Tomáš Pecka

 

MWRkM