KONTAKTY

Zeli Fishing
Dlouhá 115
Hrabětice 671 68
tel: +420 776 572 518
info@zelifishing.cz


PODZIMNÍ PŘEKVAPENÍ

Zdravím,

 

po krátké pauze jsem se na konci září vydal na malý 2 ha svazový rybník, pár kilometrů od mého bydliště.

 


Od místních rybářů jsem si zjistil, že dno je po celé ploše hustě zabahněné, a tak jsem musel trošku přizpůsobit návnadu i nástrahu. Den před samotným lovem jsem nakrmil lovné místo peletami. Pelety jsem zalil boosterem, aby nenasáli pach bahna.

 

 

Na místo jsem přijel odpoledne v pátek hned po práci. Sice se blížila zima, ale venku bylo 15 stupňů a voda byla také pořád teplá. Co nejrychleji jsem vybalil všechny věci a nahodil. Jako nástrahu jsem na jeden prut použil Boilies v dipu od ZeliFishing Aztécká Vanilka a na druhý prut Scopex/Squid. Po 20 minutách na Scopex/Squid přišla jízda, ale rybu jsem nedostal na břeh. Nahodil jsem znova a čekal na další záběr.

 

 

Na podzim zapadá slunce už dříve, tak se pomalu, ale jistě blížila tma.

 

 

Bylo krásné počasí, tak mi ani nevadilo, že ryby moc nebrali. V 17:50 se ozval levý prut, kde jsem měl na háčku 20 mm Aztéckou vanilku. Zasekl jsem, ale ryba jela ke mně a já cítil, že je těžká. Nechala se přitáhnout až ke břehu. Po 5 minutách jsem poprvé rybu viděl a byl to kapr. Začal se bránit a vypálil jako torpédo do půlky rybníka, a tak začalo zdolávání znovu. Kaprovi se z vody nechtělo, ale po 15 minutách souboje jsem ho podebral a položil na podložku. Řekl jsem si, že takovou rybu jsem v životě nechytil. Kapra jsem změřil a zvážil a měl 87 cm a 15,10 kg. Byl to můj největší kapr v životě a měl jsem z něj obrovskou radost. Poprosil jsem rybáře na vedlejším místě, aby mě vyfotil a společně jsme kapra pustili zpět do vody.

 

 

U vody jsem seděl ještě hodinu. Sice jsem už neměl žádný záběr, ale vůbec mi to nevadilo. Boilies od Zelifishing mě příjemně překvapilo a už se těším, až vyzkouším i jiné druhy. Věřím, že se na něj dají nachytat i daleko větší ryby jako byl tenhle kapr.

 

Za ZeliFishing Petr Daňkovský

 

NjZmZWM5