KONTAKTY

Zeli Fishing
Dlouhá 115
Hrabětice 671 68
tel: +420 776 572 518
info@zelifishing.cz


VÍKEND NA SOUKROMÉM REVÍRU

Zdravím,

 

další moje výprava směřovala na soukromý revír.

 

Krátce před půl čtvrtou byly oba pruty ve vodě, lovná místečka zakrmená a následovalo čekání na záběr, který bývá ze zvyku i více než za 3-4 hodinky a poslední dobou taky vůbec. Po hodině od nahození se mírně zvednul swinger pravého prutu, bez jízdy, jen potáhnutí, přesto jsem začal v duchu doufat, že by to mohlo jít. A taky že jo! Takřka po hodině od prvního kontaktu se ozval hlásič na druhém proutku s Aztéckou Vanilkou od ZeliFishing a následovala divoká jízda. Ten zvuk odvíjející se cívky byl balzámem pro mé uši. Pomalu zasekávám, přitahuji brzdu a soustředím se na zdolávačku, hlavně aby se ryba nevypnula. Moc jednoduché to nebylo a nic mi zadarmo nedala, ale jak už byla v podběráku, mohl jsem si oddechnout. Váhově to sice nebyl žádný obr, radost mi však udělal velikou.

 

 

Opatrně jej pouštím do vody se slovy ať pošle většího, spokojený usedám zpět do křesla a prohlížím si pořízené fotografie. Chvilku se kochám okolní krajinou a pozoruji na hladině, jak kapříci zobou právě popadané lístky ze stromů, když v tom se ozývá hlásič. Rychle vyskakuji z křesla, div nezakopnu o kořen stromu přede mnou. Po krátkém zdolávání třímám v rukou šupinače s váhou 6 Kg, kterého obratem pouštím na svobodu. V ten den už se povedli jen menší dorostenci.

 

 

Další den po náhozech jsem si šel dělat jídlo a nasávat tu pohodu, která u vody panovala. Když jsem si tak povaloval na lehátku, asi tři hodiny po náhozu, tak mě z dřímání probouzí jízda jako blázen. Nádherný souboj a na konci nádherný šupináč o váze 16 Kg, který zabral na Tuňáka od ZeliFishing. V ten den jsem se větší ryby už nedočkal.

 

 

Ráno se probudím, nahazují své montáže na rozkrmené místo. Šel jsem si udělat ranní kávu a v tom přichází nádherný záběr. Jízda taková, že jsem myslel, že mě přeskočí naviják. Po urputném zdolávání jsem nakonec zvítězil a kapra úspěšně podebral. Neuvěřitelný nádherný lysec a neuvěřitelný zápasník. Byla to taková třešnička na dortu.

 

 

Tedy abych to shrnul, tento víkend jsem si na soukromáku nakonec náramně užil a už se těším, až budu opět stát na břehu a vyhlížet podvodní domorodce.

 

 

Všem slušným kolegům rybářům přeji, aby měli krásné chvíle u vody a hlavně aby se k úlovkům chovali co možná nejšetrněji. Protože kapři jsou přeci to, proč to děláme…

 

Za ZeliFishing Petr Pastrňák

 

MTIzYzR