KONTAKTY

Zeli Fishing
Dlouhá 115
Hrabětice 671 68
tel: +420 776 572 518
info@zelifishing.cz


NÁŠ PRVNÍ NOČNÍ ZIG RIG

Zdravíme všechny příznivce značky ZeliFishing,

 


v pátek během dopoledne jsme s mým bratrancem Radkem Zelinkou vyrazili na náš oblíbený svazový revír, který mám nedaleko domova.

 

Po příjezdu k vodě jsme vše nanosili na místo, ze kterého jsme plánovali rybařit. Na tomto místě jsme si den předem předkrmili dvě lovná místa. Na jednom místě jsme krmili boiliesem ZeliFishing Černý pepř/Asa a na druhém Scopex/Squid plus ke každému trochu partiklu a halibut pelety.

 

 

Hned po poledni se udělalo hrozné horko a ryby se začaly ukazovat u hladiny, tak jsme se rozhodli, že jeden prut dáme na Zig Rig. Na jednom z lovných míst byla hloubka 1,70 m, návazec jsme tedy udělali 1,20 m dlouhý z fluocarbonu 0,20 mm a na konec háček Delphin ENEMY velikost 10 s růžovou Pop-Up Squid. Na zakrmení jsme namíchali Zig Rig mix kašovité konzistence z testovaného Method mixu, partiklu a mikro red halibutek, tak aby dělal pěkný oblak ve sloupci.

 

 

První záběr přišel o půl 2 odpoledne a samozřejmě na návazec ze sloupce. Po chvíli zdoláváni nám přišel zamokřit podložku malý amurek, na kterém bylo vidět, že mu náš Zig Rig mix velmi chutná.

 

 

Hned se nám vlil do žil adrenalin a byli jsme rádi, že změna taktiky zafungovala. Nadšení nám však dlouho nevydrželo, protože další záběr nepřicházel a pomalu se začalo stmívat. Začali jsme tedy přemýšlet, zda předělat návazec na dno nebo nechat Zig Rig i na noc. Jelikož jsme se shodli, že spoustu rybářů přelstilo na noční Zig Rig ty největší mohykány daných vod, rozhodli jsme se nechat montáž ve sloupci a pozorovat, co se bude dít.

 

 

Se západem slunce jsme ještě loďkou zavezli zbytek kašovitého mixu a vychutnávali si noční oblohu, klid a neskutečné množství komárů, kteří na nás útočili jako by chtěli rozpoutat válku. Nás však neodradili.

 

 

Po té co jsme odolali náletům mnoha druhů hmyzu, to konečně přišlo. Od půl 10 do půl 12 večer se za námi na břeh podívali 3 amuři a všichni zabrali na růžový Pop-Up Squid ve sloupci. Noční Zig Rig nyní považuji za velmi účinný styl lovu a v budoucnu dostane určitě svůj prostor.

 

 

Míra ulovených amurů se postupně zvětšovala a největší měl 57 cm. Kdybychom tak seděli celou noc, tak jsme se možná prochytali k pořádnému torpédu, ale o půlnoci jsme museli stanoviště opustit. Tak snad příště.

 

 

Všem příznivcům a čtenářům přejeme krásně prožité chvíle u vody a děkujeme za podporu.

 

Za CT ZeliFishing Big Boss Milan Zeli Zelinka a jeho věrný Pátek Radek Zelinka

 

OGZlMzk4