KONTAKTY

Zeli Fishing
Dlouhá 115
Hrabětice 671 68
tel: +420 776 572 518
info@zelifishing.cz


RODINNÁ DOVOLENÁ NA ROUDNICI

Zdravím všechny příznivce ZeliFishing.

Letos jsme na rodinnou dovolenou vyrazili na pískovnu Roudnice. Na pískovnu jsme dojeli v sobotu 7. 9. něco kolem 1 hod. odpoledne. Tam na nás čeká nová, prostorná chatka, která se pro nás stala na pět dní domovem. Hned co jsme vše nanosili do chatky a připravili všechny věci k rybaření, začali jsme promýšlet taktiku lovu. Jelikož jsme seděli na rohu Pískovny a na pravém břehu bylo jedno místo, ze kterého by se dalo pohodlně krmit, rozhodli jsme se tedy, že největší pozornost budeme věnovat právě pravému prutu. Místo podél břehu jsme zakrmili několika lopatkami partiklu a mixem boilies. K druhému prutu, který jsme házeli na otevřenou vodu jsme raketou dopravili taktéž trochu partiklu a mixu boilies. Při každém náhozů jsme také přidávali PVA ať již s celými kuličkami nebo že rozdrcenými.Obě místa jsme pravidelně přikrmovali, ale zbytek soboty a celou neděli jsme byli bez kontaktu s rybou. Rozhodli jsme se tedy, že krmit budeme pouze k pravému prutu ze břehu lopatkou a k druhému pro tu budeme přidávat pouze PVA.

 

První kontakt s rybou jsme zaznamenali v pondělí dopoledne, ale byl to pouze cejn. Během pondělí jsme chytli cejnů několik a největší měřil 65 cm.V úterý podvečer jsme se konečně dočkali jízdy a po chvilce zdolávání byl v podložce první dorostenec, který měl rovný 7 Kg a zachutnala mu testována novinka. Po hodině se celá situace opakovala a v podložce byl další šuplík 7,5 Kg a zabral na boilies Máta, které začínáme právě testovat. Poté se již nic nestalo, ale i tak jsme byli šťastní a zároveň zvědavý co se bude dít další den.

Jelikož dva kapři, které jsme ulovili, přišli z nenakrmeného místa, rozhodli jsme se ve středu vůbec nekrmit a vyplatilo se. Během hodiny a půl se podařilo ulovit 3 kapříky 6,8 Kg, 5,6 Kg a 4,75 Kg. Prvním dvoum zachutnala máta a třetímu testovaná novinka. Poté se situace uklidnila a my čekali, co se bude dít večer. Kolem 6:30 přišel další kapřík a byl to znovu jeden z těch tří, co vážil 5,60 Kg, akorát teď neměl chuť na Mátu, ale na testovanou novinku.

Říkali jsme si, že by bylo dobré, aby zabrala konečně nějaká větší ryba a něco před 8. hod. přišla brutální jízda. Ryba si prakticky dělala, co chtěla. Zajížděla ke břehu, kde visely do vody haluze. Chvíli plavala k nám, poté zase od nás. Podle souboje to vypadalo opravdu na velkou rybu. Po asi 20 min. zdolávání je v podběráku krásný lysec. Hned jsme ho zvážily a zjistili, že má 12,60 Kg a zabral na testovanou novinku, kterou vám již brzy představíme. Možná jsme byli trochu zklamání, protože podle zdolávání to vypadalo na rybu aspoň přes 15 Kg, ale rozhodně převažovalo štěstí, že jsme konečně přelstili větší rybu.Ve čtvrtek jsme museli chatku uvolnit do 12 hod., takže dopoledne bylo spíše ve znamení balení než chytání. Přesto se ještě na rozloučenou přišel podívat jeden šuplík 5,76 Kg a zachutnala mu opět testovaná novinka, tak jako většině ulovených ryb. Musím však říct, že mě mile překvapilo i boilies Máta, které začínáme právě testovat.

Děkuji všem za pozornost a za přízeň k našim výrobkům.

Za ZeliFishing Milan Zelinka

 

ZTUxOTBh