KONTAKTY

Zeli Fishing
Dlouhá 115
Hrabětice 671 68
tel: +420 776 572 518
info@zelifishing.cz


PAPAJA MUSTANG CUP JARO 2019

Zdar příznivci ZeliFishing,

 

Uplynulý víkend jsem se zúčastnil již po páté závodu Papája Mustang Cup 50 hodin na Dobré Vodě. Tentokrát jsem jel se svým kamarádem Honzou Šlapanským a chtěl jsem obhájit aspoň loňské 3. místo.

 

Na tento závod jsme se těšili jako malí kluci. Byla to pro nás velká výzva poměřit síly s ostatními super týmy.

 

Ve čtvrtek 18 hodin jsme dojeli na místo, předali jsme sponzorské dary pořadatelům a šli si sednout k pivečku a k hokeji. Po skončení hokeje jsme ještě chvilku pokecali s jinými mančafty a šli spát.

 

 

Ráno v 8 hod bylo losování míst a mi jsme si vylosovali 3. místo od hráze rybníka, což se mně ze začátku moc nelíbilo, protože na víkend hlásili teplé počasí a čekal jsem ryby více na mělčině, ale opak byl pravdou. Start závodu byl ve 12 hodin a jak už je u mě je zvukem, tak první dvě hodinky závodu nekrmím. Dávám jen k montáži vždy PVA s peletkami.

 

První záběr dostal kolega na ovocnou plovečku zasypanou fluoro práškem stejné příchutě a byl to krásný amur, který vážil přes 5 Kg, ale byl to bohužel jediný takhle rychlý záběr. Celé 2 hodiny se už nic neodehrálo a tak jsme se rozhodli, že si zakrmíme trošku náš sektor. Namíchali jsme si teda metoďák s příchutí koření, přidali tam trochu řepky, kukuřice a halibut peletek. Udělali jsme si 15 krmných koulí, nechali je na vzduchu trochu zatáhnout a pak jsme je košíčkem naházeli do vody, až na druhou stranu rybníka kde byla klidová zóna. Odpoledne nám přišel záběr, ale byl to bohužel nebodovaný kapřík. Poté se zase dlouho nic nedělo. Ryby se nám v sektoru ukazovaly, ale byly ve sloupci a vůbec nereagovaly na krmení a na nástrahy. Kolem 5 hodiny večerní se mi rozjíždí první prut, ale bohužel se mně ryba vypla těsně před podebráním. Byl to kapřík kolem 5-6 Kg. Chvíli potom přišla další jízda, al stalo se mi to samé, tak jsem přemýšlel, čím by to mohlo být. Montážím jsem 100% věřil, ale jelikož jsem neměl přivázané back leady, tak jsem usoudil, že ztrátu ryb způsobuje jak při záseku back lead narazí do olova. Rozhodl jsem se tedy back leady sundat a ono to zafungovalo. Hned další záběr jsem proměnil a byl to krásný sumeček, který si vzal Tuňáka v korku. Po asi deseti minutách dostava záběr kolega a máme 3. bodovanou rybu. Ryby nám začali přijímat krmení a do tmy jsme měli kolem 25 Kg a doufali jsme, že noc bude naše, protože na celém rybníku nikdo nic moc nechytal jen tým přímo na hrázi. Noc byla velmi chladná a klidná, tak jsme si šli kolem 23 hodiny na chvíli natáhnout do bivaku.

 

 

Ráno jsem se vzbudil kolem páté a kolega už měl čtyři kapříky zasakované na zvážení. Asi každou hodinku nám chodili dva záběry, a tak jsme pořád dokrmovali, ale ryba se pořád ne a ne rozežrat. Kolem 11 dopoledne přijíždí dlouholetý kamarád a přivezl sebou ne jen svou přítelkyni, ale hlavně štěstí. Začalo nám to jezdit, ryby přestali padat a do sobotního večera jsme se vyhoupli až na první příčku. Noc byla taky plodná, ale pro nás to byli jen 3 Kg ryby oproti týmu na hrázi, který udělal zdaleka větší ryby.

 

 

 

Díky krásnému dablu v neděli ráno, který překonal 20 Kg, nám právě o tuto váhu utekli, a i když nám to v neděli ráno i dopoledne bralo, tak jsme je už dohnat nestihli. Nakonec nám první místo uteklo o 21,50 Kg, ale 2. místo považujeme za velký úspěch a jsme maximálně spokojeni.

 

 

Za tým ZeliFishing Ondřej Čapek a Jan Šlapanský

 

  • O víkendu 17.5 až 19.5 jsme se vydali s přítelkyní podpořit naše kamarády od ZELIFISHING na rybářské závody kousek od Příbrami, kteří nás tam strašně rádi viděli i úžasně přivítali a pak dokonce byli tak suprový, že Lucíka, která jim k jejich dokonalému krmení a rybářskému umu přinesla i kousek štěstí, nechali vyfotografovat s jejich super úlovky... Mockrát děkuji Ondro a samozřejmě i tobě Honzo!! Jste super parťáci a příště vás přijedeme podpořit zase!!!!!!!

 

 

MjEzNjgwO