KONTAKTY

Zeli Fishing
Dlouhá 115
Hrabětice 671 68
tel: +420 776 572 518
info@zelifishing.cz


JARNÍ VÝPRAVA NA DALEŠICKÉ PŘEHRADĚ

Ahoj přátelé,

 

na svou první letošní víkendovku jsem vyrazil společně s Ondrou Čapkem na těžkou svazovou Dalešickou přehradu. Jelikož voda byla ještě dost studená, tak bychom byly spokojeni s jakoukoliv rybou. S sebou jsem si vzal jen dva druhy boilies a to Aztéckou Vanilku a Tuňáka.

 

V pátek ráno jsem vyjel za Ondrou na jižní Moravu. Nabrali jsme věci a hned vyrazili k vodě. Dalešická přehrada byla pro mně doposud neznáma a nečekal jsem od toho nic velkého v tomhle jarním období.

 

Byly bychom rádi za každou rybu, která by se podívala na naši podložku. Po příjezdu jsme  si všechno připravili a zakrmili. Důležité bylo to s krmením nepřehnat, ale zároveň vytvořit ve vodě trochu rozruch. Postavili jsme bivak a čekali na nějakou naději, která však v ten den nepřišla.

 

 

Hned ráno jsme si pruty nachystali a nahodili znovu. Přibližně půlhodiny od nahození přichází Ondrovi záběr na Tuňáka v korku. Do podběráku se podíval první kapřík přibližně 40 cm. V tu chvíli jsme byli naději a věděli, že na krmném místě bude více ryb. Do 8 hodin ráno jsme ještě chytli 2 menší kapříky opět kolem 40 cm. To že nám brali jen menší kapři nám moc nevadilo, alespoň se něco dělo a nenudili jsme se. Byly jsme v tomhle dubnovém počasí rádi za každý záběr od ryby. Odpoledne opět přichází záběr Ondrovi a vypadalo to už trosku větší rybu, ale nakonec s toho byla krásná 50tka na Tuňáka. Já jsem na večer nastražil na oba dva pruty Tuňáka 20 mm. Na každý prut jedno boilies, kterému věřím ze všech nejvíce v každém ročním období.

 

 

Hned po setmění přichází pomalý záběr. Když se ryba konečně ukázala na hladině, tak jsme věděli, že nebude menší. Na podložce jsme změřili a kapr měl krásných 80 cm a necelých 9 Kg.

 

 

Nakonec se nám podařilo za 2 noci 8 menších kaprů a jeden větší, za kterého jsme oba rádi v tomhle ročním období.

 

Beru to jako krásnou první jarní dubnovou výpravu.                     

 

Za ZeliFishing Petr Pastrňák a Ondra Čapek

 

OWYxN2N