KONTAKTY

Zeli Fishing
Dlouhá 115
Hrabětice 671 68
tel: +420 776 572 518
info@zelifishing.cz


KRÁTCE U VODY

Přemýšlím o počasí… Napadá mě, že není ani dobré ani špatné. Prostě je takové, jaké má být. Někomu vyhovuje takové a někomu jiné.     

 

Nejsem z těch, kteří by si stěžovali. Vlastně naopak, dokážu si najít pozitiva na každém projevu přírody a každou situaci, kterou nám připraví, si užívám…

 

V rádiu dnes hlásí na nějakou dobu poslední teplý den a mě napadá, že bych mohl na dvě hodinky k vodě. Ta změna počasí, co má přijít, by mohla na ryby zapůsobit. Návazce mám připravené, a tak není nic, co by vycházce bránilo.

 

Zakrmené místo pod břehem pár hrstmi pelet předpokládám, bude fungovat dobře a tak method feeder nahodím dál před sebe do míst, kde se před chvilkou vyhoupl kařík. Pod háček půjde ořezaná dumbleska a budu čekat na ojedinělý záběr. Člověk však míní…

 

Ač jsem čekal jiný scénář, tak první a razantní záběr přichází z dálky. Tak jako ve mně kdysi vzbouzel adrenalin zvuk "kvičícího" hlásiče, tak dnes je to úplně ohnutá špička feederu a vždy povolená brzda, která cvaká jako bláznivá… Na konci prvního souboje je malý kapří dorostenec v podběráku.

 

Netrvalo dlouho a situace se opakuje znovu. Další záběr a další ryba. Strávil jsem u vody dvě hodinky a rozhodně jsem se nenudil. Skóre narůstalo každou minutou a výborně nakonec fungovala obě dvě místa.   

 

Ještě jeden moment bych chtěl zmínit. Při jedné ze zdolávaček jsem pohledem nahoru na ohnutou špičku zahlédl kroužící káně. Řeknu Vám ta svoboda, která z toho pohybu tam nahoře úplně vyzařovala… V přírodě je opravdu krásně!

 

Pro ZeliFishing Tomáš Pecka

 

   

 

Yzk1YTd