KONTAKTY

Zeli Fishing
Dlouhá 115
Hrabětice 671 68
tel: +420 776 572 518
info@zelifishing.cz

ZBOŽÍ V AKCIVŠECHNO ZLÉ JE K NĚČEMU DOBRÉ

Zdravím všechny,

 

tak i mě zlákal prodloužený víkend k tomu, abych si užil delší čas u vody než obvykle. Měl jsem pouze trochu obavy, zdali na mé oblíbené svazové vodě nebude moc velký tlak rybářů.

 

Po zabalení a připravení všech věcí jsem se těšil na ten den D. Všechno nasvědčovalo tomu, že bude krásné počasí s mírným větrem. Z důvodu mírného větru jsem měl vytipovaných několik míst, tak aby vítr foukal celou dobu proti mně.

 

První místo, které jsem na této výpravě navštívil, bylo volné a to mně udělalo velkou radost. Po rozbalení věcí, postavení chaloupky a přípravě montáží jsem s velkým nadšením a trochou nervozity poprvé letos nahodil pruty. K večeru přišel první záběr, ovšem byl to pouze malý cejn. Až do konce denní doby lovu to už nepíplo a já se mohl poprvé letos vyspat na krásném čerstvém vzduchu.

 

 

Ráno jsem vstával ještě před začátkem lovu a začal místo trochu zakrmovat, protože po změření teploty vody bylo zřejmé, že aktivita ryb nebude ještě nijak velká. Ovšem realita byla jiná. Přisedl si vedle nás místní rybář, a když mi už podruhé stáhl vlasce malým kapříkem, kterého chytil na nějaký domácí metod mix a polévkovou kuličku, byl jsem rozhodnut, že tudy cesta nevede a začal jsem balit. Přesunul jsem se po přehradě do jiných míst. A teď už vím, že něco špatné je i k něčemu dobré. Měl jsem před sebou ještě necele tři dny lovu. Sluníčko vodu pěkně ohřívalo a i na hladině a počtu záběru to bylo vidět. Chytal jsem na své oblíbené montáže a opět nenechal nic náhodě. Na jeden prut jsem dal Scopex/Squid a na druhý Černý pepř/Asa.

 

 

Připravil jsem si i partikl na zakrmení, abych nalákal i menší ryby. První záběr se dostavil za necelou půlhodinu a byl to malý kapřík, kterého jsem odháčkoval v podběráku a ihned pustil.

 

 

 

Postupně přišli i další záběry od menších ryb, ale jejich velikost se postupně zvětšovala. Přidal jsem tedy k oběma příchutím boilisu ještě plovku stejné příchutě a ustálil se tlak menších ryb.

 

 

Čas běžela a mně se neúprosně krátil čas na můj první letošní rybolov. Ovšem svatý Petr byl ke mně štědrý a na sklonku mé výpravy mi nadělil dva větší, krásné kapříky. Jeden měl 67 cm a něco kolem 6 Kg, ale ovšem ten druhý bal krásný zdravý lysec o váze 11,80 Kg s délkou 86 cm. Je vidět, že naše boilis rybám chutná a mohu říci, že i perfektně pracuje i v chladnější vodě.

 

 

Tímto krásným úlovkem jsem završil celou několikadenní výpravu, kterou jsem si nad míru užil. Takže díky Svatý Petře.

 

Za ZeliFishing Rosta Plašil

 

MWViZGE2N