KONTAKTY

Zeli Fishing
Dlouhá 115
Hrabětice 671 68
tel: +420 776 572 518
info@zelifishing.cz

» Zprávy od vody
Víkend na mé oblíbené svazovce

Ahoj, jmenuji se Ondřej Pudil a jsem novým členem týmu ZeliFishing. Teď o víkendu jsem podnikl výpravu, abych mohl otestovat nové boilies od značky ZeliFishing s příchutí Scopex/Squid.

V pátek v den příjezdu jsem nahazoval pruty až kolem 21 hodiny, a byl jsem bez kontaktu. Sobotní ráno mě přivítalo do deštivého dne a tak v první možné chvilce bez větru a deště jsem začal krmit, taktéž boiliesem, který jsem testoval.

Po roce na Kubšovce

Po necelém roce jsme opět navštívili naší partnerskou vodu Sportovní rybolov Kubšovka. I když to první den vypadalo velmi nadějně, nebyli jsme tak úspěšní jako minule. Na Kubšovku jsme přijeli v pondělí 10. Července asi v 11 hodin dopoledne.

Nový osobák

Začalo to dnem, kdy jsem slavil své patnácté narozeniny. Ten den jsme jeli na náš oblíbený soukromý rybník v jižních Čechách. Pár dnů před odjezdem jsem si spařil a uvařil 150 kg řepky a kukuřice. Den před výpravou jsme vše naložili do auta. Po příjezdu k rybníku jsme vše vyndali z auta a započali přípravy. Táta rozkládal bivak a já při rozbalování prutů a stojanů zjistil, že jsem si zapomněl své signalizátory.

Hledá se JUNIOR 2017

Před dvěma měsíci skupina rybářů Night Hunters vyhlásila projekt, Hledá se JUNIOR 2017. Tento projekt spočíval v tom, že prvních 30 uchazečů bude mezi sebou bojovat plněním různých úkolů a 6 nejlepších pojede na jezero Katlov, kde budou probíhat 31. 3. – 2. 4. víkendové závody, ze kterých postoupí 2 junioři na evropský šampionát juniorů. Startovné na tyto závody zaplatí skupina Night Hunters a krmení poskytne firmy Mikbaits.

Pod Pálavou

S parťákem Lukášem jsme strávili pár dní pod Pálavou na naší srdcové vodě. Usadili jsme se na části, kde se ještě tento rok může bivakovat, od příštího roku bude bohužel celé jezero s rozlohou 1600ha pro rybáře s bivaky zcela nepřístupné.Výpravu jsme plánovali dlouho dopředu, ale s termínem jsme čekali na ten správný "vítr". Ten je tady jako na každé velké vodě to nejdůležitější. Předpovědi vypadalyslibně, 5-6m/s severozápadní vítr.

Kubšovka, druhý pokus

Zhruba po třech měsících jsme opět vyrazili na tento krásný revír s perfektním zázemím. Doufali jsme, že tentokrát bude výprava bohatší na úlovky než v červnu, to jsme totiž za celou dobu chytili pouze tři kapří dorostence, a bylo spoustu záseku do prázdna a spoustu ztracených ryb. Tudíž jsme byli plní očekávání, jak tato výprava dopadne.

Suda Carp Team

Než jsme vyrazili na víkend na Sportovní rybník Sedlo tak jsme uzavřeli spolupráci se Zelifishing. V pátek po práci jsme vyrazili za teplého počasí na č. 2. Vybalili, nahodili, zakrmili a čekali na první záběr. První záběry přišli v noci. Každý měl jednoho kapra 46 a 51cm, pak jsme zkoušeli různé příchutě na dno i na panáčka, ale další záběr nepřicházel. Zlomilo se to v podvečer, když jsem si na chvilku odskočil a přišla na můj prut a brácha jí vytáhl (78cm-11kg) na monstercrab, takže teamová spolupráce.

 

Tragédie s dobrým koncem

Na doporučení mého dobrého kamaráda Jardy Fukse, kterému chci tímto poděkovat za tip, jsme se v sobotu 20. srpna vydali na menší soukromý revír nedaleko Brna. Tato voda se nechlubí žádnými velikány, ale zato velkou rybí obsádkou.  Jméno revíru neuvádím záměrně, aby se zachovalo kouzlo této vody, která není ještě tak profláknutá a bylo by škoda, kdyby musela čelit velkému nátlaku rybářů, kteří si rybářské revíry pletou s hospodou

Rybolov Zaječí

Po roce a pěti dnech jsme se s bratrancem Radek Zelinka opět vydali na štěrkáč do Zaječí. Je to soukromý revír s bohatou rybí obsádkou. Minulý rok jsme tento revír navštívili poprvé a dohromady jsme chytili tři kapry a nevětší vážil 10 Kg. Letos jsme se vypravili s vidinou chytit více ryb a tiše jsme doufali, že i nový osobák. Takže jsme se důkladně připravili a 11. 7. 2016 v 6 hodin ráno jsme dorazili na naše předem vybrané místo. Rozložili jsme všechny potřebné věci a určili si místa kam nahazovat. Na štěrkáči se může chytat na tři pruty.

 

Výprava na Kubšovce

Na Kubšovku jsme přijeli ve středu kolem 18 hodiny. Zabydleli jsme se do chatky, řádně zakrmili raketou a nahodily pruty. Záběry začaly chodit prakticky okamžitě, ale záseky byly do prázdna, což je u jeseterů normální. První rybu jsme zapřáhly ve čtvrtek kolem poledne. Byl to solidní jeseter, který se u břehu totálně zbláznil a přetrhl třicítku vlasec jako nic. Kolem 17 hodiny začala neskutečná bouřka a déšť. V tom největším lijáku přišla jízda a výsledkem byl pěkně zbarvený 5 kilový šupináč.

 

MTY0MD